1. Strona główna
  2. Otuliny do rur Fi 16 mm

Otuliny do rur Fi 16 mm - łupki styropianowe

Oferowane przez nas łupki styropianowe oraz otulina do rur o średnicy fi 16 mm to produkty wykonane z wysokiej jakości materiałów, takich jak polietylen, styropian i inne nowoczesne tworzywa sztuczne. Stanowią one trwałe i wydajne rozwiązania izolacyjne dla instalacji sanitarnych.

Grubość ścianki naszych produktów może być dostosowana do indywidualnych wymagań i specyfikacji dostarczonej przez Klienta, dzięki czemu mogą być one dopasowane do wymiarów wewnętrznego otworu. Nasza izolacja do rur jest wykorzystywana m.in. podczas budowy instalacji centralnego ogrzewania, systemów klimatyzacyjnych oraz chłodniczych. Zapewnia niskie straty cieplne i utrzymywanie temperatury cieczy roboczej na odpowiednim poziomie.

Stosowane w wielu gałęziach przemysłu rozwiązania charakteryzują się wieloletnią trwałością i mogą być wykorzystywane w systemach przesyłających wodę pitną – zarówno gorącą, jak i zimną. Jeżeli potrzebujesz trwałych i solidnych produktów izolacyjnych do instalacji wodociągowych, to nasza otulina na rury spełni Twoje wymagania – zapraszamy do zakupów!


 
Dodatkowe opcje przeglądania
Zakres cen od do
Tylko nowości
Tylko promocje

Zapraszamy do zapoznania się z naszą bogatą ofertą otulin do rur o średnicy Ø 16 mm. W sprzedaży posiadamy szeroki wybór produktów izolacyjnych, wykonanych z najlepszych jakościowo materiałów: styropianu, polietylenu oraz innych tworzyw. Oferujemy trwałe i solidne izolacje na rury o różnych grubościach ścianki, w pełni dostosowane do Państwa indywidualnych potrzeb. Polecamy również profesjonalne akcesoria montażowe, np. taśmy do łączenia łupków styropianowych. W naszym katalogu sprzedażowym znajdują się zarówno pojedyncze, jak i podwójne otuliny na rury fi 16 mm o grubościach odpowiednio: 1,5 cm, 2 cm, 2,5 cm, 3 cm, 4 cm. Dzięki temu bez trudu dopasują Państwo zarówno odpowiedni kształt, jak i grubość izolacji, odpowiadającą warunkom architektonicznym oraz konstrukcyjnym instalacji wodnej. Na Państwa życzenie możemy również wyprodukować otuliny na rury o indywidualnej grubości ścianki lub średnicy wewnętrznego otworu – w tym celu prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy. Odpowiednio zaizolowane rury Ø 16 mm znajdują zastosowanie w rozmaitych pracach wodnych. Na szeroką skalę wykorzystuje się je m.in. do budowy systemów centralnego ogrzewania, chłodnictwa czy klimatyzacji. Przystosowane do transportu ciepłej oraz zimnej wody, montowane są zarówno w nowych, jak i modernizowanych instalacjach. Jednocześnie cieszą się popularnością również w rolnictwie oraz różnych gałęziach przemysłu. W bogatej gamie materiałów termicznych, które proponujemy, znajduje się wysokiej jakości izolacja rur do zastosowań we wszystkich wymienionych powyżej dziedzinach.

Wszystkie dostępne w naszej ofercie produkty do izolacji rurociągów wykonane zostały z myślą o wieloletniej trwałości. Do produkcji naszych otulin wykorzystywane są najlepsze styropiany elewacyjne i posadzkowe, takie jak:

  • EPS 70 o gęstości 70 Kpa i współczynniku przenikalności cieplnej Lambda 0,040 m/wK,
  • EPS 100 o gęstości 100 Kpa i współczynniku Lambda 0,038 m/wK,
  • EPS 200 – gęstość 200 Kpa, współczynnik przenikalności ciepła 0,034 m/wK,
  • HYDRO 035 o współczynniku przenikalności 0,035 m/wK i odporności temperaturowej do +80°C.

Otuliny na rury - czy są konieczne?

Podczas wykonywania prac instalacyjnych wiele osób zastanawia się, czy montaż otuliny na rury grzewcze, wodociągowe czy kanalizacyjne jest konieczny. Biorąc pod uwagę skalę korzyści, jakie niesie ze sobą właściwa izolacja rur, trudno o inną odpowiedź niż twierdząca. Brak docieplenia powoduje wymierne straty energii, co przekłada się na obniżenie parametrów instalacji grzewczej i wzrost kosztów ogrzewania o minimum kilkaset zł w skali roku. Większe straty ciepła to również wyższa emisyjność CO2 oraz innych szkodliwych substancji do atmosfery. Nie sposób nie wspomnieć również o zjawisku skraplania się pary wodnej na nieizolowanych rurach, szczególnie w „wilgotnych” pomieszczeniach, np. w łazience. Zjawisko to nie tylko obniża parametry pracy systemu, ale przyspiesza korodowanie instalacji i może skutkować poważną, kosztowną awarią. Poza tym, izolacje rur w instalacjach c.o. oraz c.w.u. chronią je przed przemarzaniem, stanowiąc jednocześnie skuteczne zabezpieczenie przed pękaniem oraz uszkodzeniami mechanicznymi.

Co jeszcze daje właściwa izolacja rur?

Rozmawiając o zaletach stosowania izolacji rurociągów, nie sposób nie wspomnieć również o znacznym podniesieniu komfortu życia, zwłaszcza w przypadku budynków, w których kilka mieszkań korzysta z jednego pionu sanitarnego lub grzewczego. Otulina styropianowa skutecznie ogranicza wszelkie drgania oraz irytujące odgłosy będące efektem codziennego użytkowania instalacji, jednocześnie chroniąc przed oparzeniem o rozgrzaną rurę, np. w miejscu podłączenia grzejnika.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą oraz do kontaktu, jeśli poszukiwanej przez Państwa otuliny na rury nie ma w naszej ofercie. W takim przypadku chętnie wyprodukujemy dla Państwa potrzebne izolacje na indywidualne zamówienie.